Zdravější krajina a kvalitnější potraviny

Ptáte se, proč jsme si dali za cíl zlepšit zdraví naší krajiny a kvalitu potravin?

  • Odpověď je jednoznačná. Nezměníme-li náš přístup k přírodě a krajině, čekají nás potenciálně velké problémy, které můžou ovlivnit nás všechny.
  • Zemědělská půda je ve špatném stavu. Chybí v ní organická hmota, je utužená nadměrnou tíhou zemědělských strojů, trpí vodní i větrnou erozí, suchem, vyčerpáváme ji tím, že chceme dosáhnout nadměrných výnosů. Pokud budeme tímto způsobem pokračovat, tak půda ztratí úrodnost.
  • Řešením je změna, kterou můžete přímo ovlivnit a být její součástí. Můžete ovlivnit, jak bude vypadat naše budoucnost.

Ptáte se jak?

  • Nakupujte kvalitní potraviny, které nebyly vypěstovány na úkor zdraví půdy, ve které vyrůstaly, a které neztratily nic ze své kvality. Toto se také samozřejmě týká živočišných potravin, které nebudou produkovány na úkor zvířat.
  • A právě takové potraviny najdete v bezobalových obchodech. Pečlivě vybíráme své dodavatele, kteří to mají takto nastavené, a jsme si jisti, že našemu zákazníkovi nabízíme kvalitní potravinu s férovým původem vůči půdě či zvířatům.
  • Bio certifikace představuje důležitou záruku kvality. Při pěstování biopotravin se nepoužívají chemické přípravky jako např. hnojiva či pesticidy a chov zemědělských zvířat se obejde bez antibiotik, hormonů a podobných látek. Konzumací bio potravin prospíváte nejen svému vlastnímu zdraví, ale zlepšujete tím stav půdy/zvířat i celkový obraz krajiny a přírody (hmyz, voda a další organismy).

Co se takhle podpořit navzájem a najít smysl v ozdravení naší cenné krajiny, která je naším největším bohatstvím, a předat ji v lepším stavu, než jsme ji sami zdědili?

Nám to dává velký smysl.

  • Pojďte do toho s námi a vyrazte na průzkum do nejbližšího bezobalového obchodu.

Náš další cíl je méně odpadu a uhlíkové stopy