Výrobce a distributor biopotravin

PROBIO, obchodní společnost

Adresa

  • Lipová 40, 78832, Staré Město
  • 50.164745865485N, 16.943901365061E
  • Navigovat
PROBIO, obchodní společnost

Sortiment

  • Potraviny Potraviny
  • Obiloviny Obiloviny
  • Luštěniny Luštěniny
  • Semínka Semínka

Naše produkty

kdo jsme a o co nám jde

Naše vize

V nabídce PROBIO naleznete základní biopotraviny – od obilovin, mouk, luštěnin, těstovin, mlýnských produktů či olejů až po pochutiny, jako jsou sušenky, rychlé směsi, čokolády, vína či káva. V sortimentu máme přes 400 bezlepkových produktů.

3 bio mlýny pro vás denně melou čerstvé voňavé bio mouky. Vybírat si můžete z téměř 40 různých druhů.. např. špaldovou celozrnnou, žitnou chlebovou či pohankovou, ale taky třeba mouku z dvouzrnky, z červené pšenice nebo čiroku.  Mouky meleme velmi šetrně, aby zůstaly plné živin. S moukami zbytečně nemanipulujeme, protože každý jejich transport navíc přispívá ke zvětrávání, a mouky by mohly ztratit svoji typickou vůni i chuť.

Jeden ze tří mlýnů jsme postavili bezlepkový. Vstupují do něj takové plodiny jako čirok, pohanka, cizrna, červená čočka, rýže a další a vystupují z něj mouky, krupice, lámanky, kroupy. Výrobky z bezlepkového mlýna jsou označené přeškrtnutým kláskem, který potvrzuje garanci bezlepku. Množství lepku kontrolujeme v naší laboratoři a nesmí přesáhnout 20 mg/kg.

Od počátku se věnujeme zpracování starých tradičních plodin, které dříve běžně pěstovali a využívali naši předci. Mezi našimi výrobky najdete mnoho produktů ze špaldy, pohanky, jednozrnky, dvouzrnky, žita, ovsa, ječmene.... Máme tyto plodiny moc rádi a přijde nám škoda na ně zapomínat. Nejenže výborně zpestří váš jídelníček, ale patří mezi opravdové výživové bomby. 

Sídlíme ve Starém Městě, v krásné a drsné krajině pod Králickým Sněžníkem v okrese Šumperk. Můžete nás navštívit kdykoliv. V rámci exkurze vám ukážeme náš bio mlýn a v létě každý rok pořádáme přímo v PROBIO areálu Bioslavnosti – den plný jídla v biokvalitě a skvělé muziky.

Kde nás najdete

Navštivte nás

Napište nám zprávu