Bezobalový obchod a e-shop

Bez obalu Ostrava

Adresa

  • Tyršova 20, 70200, Ostrava
  • 49.83538189848N, 18.288201213976E
  • Navigovat
Bez obalu Ostrava

Otevírací doba

PO - PÁ 09:00 - 18:00

Sortiment

  • Potraviny Potraviny
  • Drogerie Drogerie
  • Mléčné výrobky Mléčné výrobky
  • Nádoby Nádoby
časem prověření

Naši dodavatelé

kdo jsme a o co nám jde

Naše vize

Naší vizí je - méně odpadu pro planetu, méně chemie v přírodě, a udržitelný životní styl. Naším posláním je nabídnout lidem možnost, jak odpad zredukovat - bezobalovým nakupováním do vlastních, nebo zálohovaných obalů; nabízet potraviny v bio kvalitě, kde je zaručeno nepoužívání chemie při pěstování; a nabídnout také široký výběr produktů z udržitelných materiálů, které skvěle zastoupí jednorázové výrobky a přispějí k udržitelnému životnímu stylu.

Odkud přišla inspirace

Lucie s Tomášem v minulosti cestovali po světě a několikrát navštívili pralesy v Indonésii a Malajsii. Viděli tam ničení a vypalování pralesů v přímém přenosu. Poté, co založili rodinu, se do pralesů již nedostali, ale vzpomínky vyústily v obavu, že brzy tato místa nebudou stejná jako dřív, a jejich děti už žádný primární prales neuvidí. Nejde jen o pralesy, ale také o oceány a další vzácné ekosystémy naší planety. Majetnický a ekonomický způsob, jakým lidé k Zemi přistupují, se již na mnoha místech ukázal jako neudržitelný. Krásně vystihl problematiku přístupu lidí k Planetě Zemi současný papež František, který převratně věnoval ekologickému tématu v roce 2015 celou encykliku s názvem Laudato Si - Péče o společný domov. Tato encyklika nás inspirovala k založení neziskové organizace se stejným názvem, která by se snažila ničení přírody zabránit, či alespoň zbrzdit tempo.


A co dál bychom o nás řekli?

Snažíme se nevytvářet odpad, a když se to nedaří, tak jej řádně vytřídíme. Vybíráme si, co budeme konzumovat, a zohledňujeme dopady našeho jídla na životní prostředí. Nekonzumujeme palmový olej a dáváme přednost lokálním potravinám, některé dokonce sami pěstujeme, vyrábíme a chováme. Nepropadáme panice, když nevlastníme boty, šaty, spotřebiče, nebo auta podle nejnovějších trendů. Staré věci se snažíme užít do maxima a dáváme šanci produktům z druhé ruky. Nové věci kupujeme rovněž s ohledem k jejich dopadu na životní prostředí, vybíráme kvalitu, která vydrží co nejdéle. Zajímáme se o ekologičtější provoz domácnosti a nově pro naši přepravu využíváme elektroauto.

Kde nás najdete

Navštivte nás

Napište nám zprávu