první bezobalový obchůdek v Náchodě

nebalímeto

Adresa

  • Komenského 332, 54701, Náchod
  • 50.41083138359N, 16.156788855381E
  • Navigovat
nebalímeto

Otevírací doba

PO - ST 08:30 - 12:00, 13:00 - 17:00
ČT 10:00 - 12:00, 13:00 - 18:00
Státní svátky, PÁ, SO, NE Zavřeno

Sortiment

  • Potraviny Potraviny
  • Drogerie Drogerie
  • Nádoby Nádoby
  • Textil Textil
  • Knihy Knihy
časem prověření

Naši dodavatelé

kdo jsme a o co nám jde

Naše vize

Máme vizi, že kvalitní potraviny a ekologická drogerie, budou dostupné pro širokou veřejnost. Bez zbytečných jednorázových obalů. Bez zbytečných aditiv, pesticidů a dalších škodlivých chemických látek.

Podporujeme lokální výrobce a tím zkracujeme cestu potravin a drogerie od zemědělce/výrobce k Vám domů.

U nás se nakupuje v klidu, beze spěchu. Děti jsou vítány. Během nákupu je pro ně připraven dětský koutek.

Proč to děláme?

Milujeme přírodu a chceme ji zachovat takovou, jaká byla když jsme sem přišli, aby i ti co přijdou pro nás mohli žít plnohodnotně. Snažíme se minimalizovat vznik odpadů. Drogerii pečlivě vybíráme tak aby měla co nejčistší složení.

Chceme podporovat místní ekonomiku a nabízet lokální produkty. 

Co u nás najdete?

Základní trvanlivé potraviny - mouky, obiloviny, těstoviny, rýže, luštěniny, ovesné vločky, mussli, sušené ovoce, semínka, ořechy, cereálie a křupky, cukr, sůl, koření, kypřící prášek, pektin, agar - agar, puding...

Potraviny máme konvenční ale i v Bio kvalitě. 

Dále stáčíme - oleje, sojové omáčky, octy...

V lednici nechybí Bio mléčné výrobky a vejce z Ranče Bělečko.

Samozřejmě máme i spoustu dobrot - sušenky z Biopekárny Zemanka, čokolády Jordi's, sojové suky, lentilky a veganské gumové medvídky!

Z drogerie u nás najdete základní suroviny pro výrobu domácích ekoprostředků - kyselinu citronovou, bílý ocet, jedlou sodu, prací sodu, perkarbonát a TAED, mýdlo na praní, žlučové mýdlo, olivové mýdlo.

Nabízíme ekodrogerii Tierra Verde a Sonett, přírodní tuhá mýdla a zubní pasty Caltha, šampuky a tuhé deodoranty Natava, obličejové, tělové krémy a balzámy na rty Alma. 

Do kuchyně pořídíte lufy na nádobí (lufu můžete využít i jako houbu na tělo, ale ne tu stejnou :) ), dřevěné kartáče na nádobí a zeleninu, koková brčka.

V koupelně využijete bambusové zubní i mezizubní kartáčky, odličovací pratelné tamponky, mýdlenky. Pro ženy máme menstruační kalíšky, látkové menstruační vložky, či vložky do podprsenky pro kojící maminky.

Na cesty se hodí voskované ubrousky, do kterých zabalíte svačinku a termohrnky na kávu a čaj.

Pořádáme...

Swapy oblečení a domácích potřeb, protože to co se někomu už nehodí, může jiný člověk ještě dlouho a rád využívat. Ušetří tak peněženka a není nutné stále vyrábět nové věci.

Besedy o bylinkách, permakultuře... Abychom uměli využívat hojnosti přírody a pečovat o půdu s láskou a v souladu s přírodou. 

Workshopy na výrobu přírodní kosmetiky, upcyklaci a jiné. Rozvíjíme Váš (i svůj) potenciál :)

Kde nás najdete

Navštivte nás

Napište nám zprávu